Dřevěné terasy & dřevěné venkovní stavby

Jak probíhá terasová spolupráce?

- zavolejte či pošlete poptávkový formulář níže 

- domluvíme si osobní schůzku

- přijedu a společně probereme rozsah požadavku

      - terén, základy, druh dřeva, nátěry a ostatní speciální přání

      - poradím, vysvětlím, upřesníme si požadovaný termín realizace

- zašlu cenovou nabídku 

- přijedu, udělám, předám, odjedu a Vy budete nadšeni z vašeho nového životního prostoru!

Dřevěné terasy mi učarovaly především svým komfortem. Terasu vnímám jako rozšíření vnitřního prostoru domu. Nepotřebuji žádné přezuvky, boty. Z interiéru rovnou do exteriéru. Dřevěný povrch je příjemný na dotyk bosou nohou, nestudí, děti terasu využívají jako venkovní hernu. 

Často kladenou otázkou u dřevěných teras je jejich životnost. To je výborná otázka, komplikovanější odpověď. Záleží především na třech aspektech. 

1. Druh dřeva

  • V nabídkách různých dodavatelů se stále častěji objevují exotické dřeviny s výbornými vlastnostmi (např. merbau, bangkirai). A je to pravda, terasy z těchto dřevin při správné instalaci a údržbě vydrží i 40let! Já jsem zastáncem místních dřevin, terasy vyrábí výhradně z modřínu a dubu. Životnost modřínových či dubových teras je při správné instalaci a údržbě 25-30let. A to mi za ten komfort stojí:) 

2. Instalace

  • Terasa musí být dobře provětrávána, musí mít vhodné odstupy mezi jednotlivými prkny a zkrátka sestavena tak, aby se nikde nedržela voda. To jsou zejména místa styku pochozích prken s podkladovou konstrukcí. 

3. Údržba

  • U modřínu a dubu není potřeba žádné speciální povrchové úpravy. Tyto dřeviny velmi dobře odolávají povětrnostním podmínkám. Dřevo bez povrchové úpravy získá tzv. patinu, zešedne. Já osobně doporučuji, před zahájením každé terasové sezóny, terasu vyčistit a zbavit všech nečistot. V případě použití povrchové úpravy (nejčastěji olejem) znovu přetřít. 

Poptávkový formulář:

Realizace


Reference